Návrh dětského pokoje https://bydesign.cz/navrh-detskeho-pokoje/ bývá pro designéra vždy velká výzva. Protože každé dítě je jiné a každé potřebuje něco jiného. Důležitou roli při návrhu hraje zvláště věk dítěte. Bytový architekt dbá na základní podmínku vybavení pokojíčku pro děti, a to, aby byl bezpečný. Hlavně u malých dětí vždy dbá na to, aby hrany nábytku byly kulaté a aby nedocházelo ke zbytečným poraněním. Děti si při svých hrách neuvědomují žádná rizika a dovedou zcela odpojit své vědomí. Propadnou se rázem do kouzelné jeskyně nebo dobývají hrad či zrovna jedou na koni pustou prérií. Pak není divu, že nesledují okolí a k úrazu dojde natotata. Proto úrazům předcházejte. Bytový designér vám poradí i co nejméně anebo žádné skleněné tabule. Skříňky by měly být buď s pevnými dvířky anebo jen policové na hračky či na knihy. Když už musejí být dveře do pokoje prosklené, pak volte sklo s bezpečnostní folií.
Určitě zabezpečte zásuvky bezpečnostními kolíky a pořiďte uzamykatelné kličky od oken. Dítě je velmi zvídané a dokáže vylézt a vyšplhat i tam, kam byste nepředpokládali. Dejte na doporučení bytového architekta a nepořizujte dětem „huňatý“ koberec. Sice vypadá asi pěkně a bude i teplý, ale zvláště malé děti o něj zakopávají a už vůbec se po něm nedá jezdit s autíčkem, ani s bagrem. Proto je vhodná rovná jednoduchá podlaha, po které se vaše ratolesti mohou bez zábran prohánět. Jestliže jste vyznavači koberců, protože nechcete, aby dítka seděla na studené zemi, pak jsou vhodné jednobarevné koberce s nízkým vlasem.
Jednobarevné proto, aby hračky, se kterými si dětičky hrají, se neztrácely v barvách a vzorech koberce a aby je dítě snadno a jednoduše našlo. Na vzorovaném koberci se špatně hledají malé stavebnicové dílky nebo lego.
TIP na závěr: K dostání jsou i koberce, které děti mohou vybarvovat speciálními fixy. Jejich vytvořené dílko můžete po pár dnech prohnat pračkou a robátka mohou malovat nanovo. A jejich kobereček se jim jen tak neomrzí.